Blog bydlení

Zbyla vám po rekonstrukci stará nevyužitá vana? Svěřte jí nové poslání!

Pustili jste se do rekonstrukce koupelny a stará vana vám dosloužila? Zřejmě ji čeká poslední výlet do sběrny odpadů. A nebo taky ne! Máte-li zahradu či zahrádku, vdechněte vysloužilé vaně nový život a poslání, ze kterého budete mít ještě spoustu užitku. Na cestu na smeťák je vždycky času dost!

 

Retro bazén, který děti milují

 

A i vy sami oceníte služby vany, kterou proměníte ve stylový zahradní bazén. A že už jeden máte? Vůbec nevadí. Voda ve vaně se ohřeje mnohem rychleji než ve velkém zahradním bazénu a navíc ji taky můžete mít sami pro sebe, když zatoužíte po soukromí a relaxaci. Možná vzpomenete i na svá mladá léta u babičky, kdy vana na zahradě byla hotovým letním rájem a trhákem prázdnin. A řešit nemusíte ani nějaké to znečištění vinou neopláchnutých nožek – vodu vyměníte mnohem rychleji a za pár korun než ve velkém bazénu. A navíc nemusíte používat žádnou chemii! A pokud máte jen malou zahrádku, na kterou se vám bazén nevejde – stará vana se ráda ujme vašeho letního osvěžení!

 

Originální zahradní jezírko

 

Už nějakou tu dobu toužíte po vlastním jezírku, které osvěží vaši zahradu jak esteticky, tak i klimaticky, ale bojíte se složitého a také nákladného budování a výstavby? Svým obavám můžete dát sbohem! Díky staré vaně si perfektně zkrášlíte svou zahradu vybudováním elegantního jezírka. Stačí vykopat díru potřebné hloubky a velikosti a vložit do ní vaši starou vanu. Okolí vany upravte dle svého vkusu či stylu zahrady a před napuštěním vany ji opatřete špuntem s řetízkem – to pro případ, že byste potřebovali vanu vypustit. Spolu s vodou dopřejte vaně zajímavé vodní rostlinky či atraktivní doplňky. Odměnou vám bude nejen zajímavé relaxační zákoutí, ale také příjemná společnost nejrůznějších živočichů. Pokud po vaší zahradě pobíhají děti, nezapomeňte nové jezírko zabezpečit před nechtěným pádem dítka do vody a pro drobné živočichy, kteří by do jezírka omylem spadli, připravte záchranné „lano“ v podobě pevné dekorace přesahující okraj, aby se mohli dostat na břeh.

 

Názory

Přidat názor