Blog bydlení

Zimní zahrada – kouzlo léta s noblesou sněhové nadílky

Každé roční období má něco do sebe – léto je však snad pro všechny vždycky nějak záhadně moc krátké. Pokud patříte mezi milovníky barevné krásy teplých ročních období, nemusíte se zelených lístků, rozkvetlých květin a příjemného lenošení téměř na čerstvém vzduchu vůbec vzdávat – stačí si pořídit kouzelnou zimní zahradu!

 

Toužíte po zimní zahradě? Proměňte sny ve skutečnost

 

A začít můžete hned tím nejdůležitějším – volbou správného a vhodného umístění zimní zahrady. Vybrat správnou polohu je věc často opomíjená a přitom právě na ní závisí úspěch celé akce. I když vás jako první zřejmě napadne jižní strana vašeho domu - v zimě v ní bude příjemně, v létě však doslova k padnutí. Naopak orientace na sever bude v létě příjemným místem k odpočinku, v zimě vás však bude stát nemalé peníze na vytápění. Zbývá tedy východ či západ, které jsou k orientaci zimní zahrady nejlepší volbou. I tak však rozhodně nezapomeňte na dokonalý systém stínění a také větrání.

 

Zimní zahrada jako z pohádky

 

Stavba je hotová – hurá do zařizování. Určitě v zimní zahradě nesmí chybět pohodlný a zároveň také vlhkosti odolný nábytek. Při jeho výběru se řiďte nejen svým šestým smyslem, ale také typem samotné zimní zahrady a také charakterem rostlin, které budete chtít do vaší zimní oázy vysázet. Rostliny, které milují vyšší vlhkost, můžete vysázet do květináčů umístěných přímo na podlaze, do květinových stěn pak umístěte ve vyšších patrech druhy rostlin, které vzdušné vlhkosti příliš neholdují. K aranžování květin pak skvěle poslouží různé závěsné systémy, v kterých to rostlinkám nejen svědčí, ale také skvěle doplní atmosféru zimní zahrady. Co se týká nábytku, mezi nejoblíbenější druhy patří bezesporu nábytek z umělého ratanu, který dostojí všem požadavkům na praktičnost, životnost i estetiku.

 

Tipy na jaro i na zimu

 

Na útulnost vaší nové zimní zahrady má vliv i celkový pocit při pobytu v ní – ať už jde o teplo či o zimu. Pro horké měsíce je dobré vybavit zimní zahradu kvalitním zastíněním – ať to už bude zastínění přenosné, nebo rafinovaně připevněné přímo k rámu skleněných tabulí. V zimním období můžete své účty za vytápění minimalizovat na minimum volbou vhodných středozemních květin, které nevyžadují vysoké teploty. Vy si samozřejmě při svém odpočinku ve svém zimním království můžete přitopit, ale po zbytek doby středozemním rostlinám stačí i teplota kolem 6 stupňů, což jistě potěší váš finanční rozpočet.

 

Názory

Přidat názor