Blog bydlení

Zkroťte teplo kvalitní stínící technikou aneb vybíráme markýzu

Na letní dny plné tepla a slunečních paprsků se všichni těšíme celý rok. Když je tu v celé své kráse, rádi přivítáme příjemný stín a ochlazení, obzvláště v samotném srdci našich domovů. Pokud hledáte skvělého pomocníka, který vám vykouzlí stín na zahradě a přitom ochladí i samotný interiér, markýza je k tomuto účelu tím pravým řešením.

 

Markýza jako univerzální stínící prvek

 

Je libo stín? Pak je markýza praktickým způsobem, jak si jej dopřát. Můžete jejích služeb využít velmi všestranně. Na balkóně, na terase, v předzahrádce, ale také jako rozšíření zastínění před pergolou, vchodem do domu, exponovaným oknem do bytu či jako zcela samostatný stín v případě samonosných markýz. Zkrátka jejich nabídka je velmi pestrá a více než lákavá. Zahradní markýzy můžete vybírat v bohaté nabídce materiálů, barev a vzorů, ale především pohonu, způsobu uložení látky či její impregnace a odolnosti. Luxusní kousky disponují nejen dálkovým ovládáním, ale také větrným čidlem, díky kterému se markýza sama zatáhne a nehrozí tak její zničení. Perličkou jsou pak i čidla na déšť, tedy především ten vytrvalý, který by markýzu mohl poškodit.

 

Jaké jsou typy markýz? Vyberte si tu svou!

 

Každému vyhovuje něco jiného a i na tuto notu hrají výrobci praktických markýz. Vybírat si tak můžete nejen v cenové hladině která vám vyhovuje, ale rozhodovat se i podle estetického a komfortního hlediska.

Kazetové markýzy jsou velmi trvanlivé a skvěle vypadají. Látku ukrývají v kazetě a ta je lépe chráněna před slunečním svitem i povětrnostními vlivy. Patří mezi nejoblíbenější a nejvybavenější markýzy. Svým vzhledem nenarušují ráz zahrady ani budovy a poskytují potřebný stín.

Polokazetové markýzy jsou kombinací kazetové a klasické markýzy, přičemž ramena jsou viditelná pod kazetou, ve které ukrývají před sluncem i deštěm stínící látku.

Otevřené markýzy patří mezi nejlevnější varianty a svou službu rády vykonávají všude tam, kde je kryje přesah střechy či sousedův balkón. Markýza látku pouze naroluje a nezakrývá ji před nepřízni počasí, z tohoto důvodu je vhodné volit ji na výše zmíněná místa nebo počítat s její nižší životností.

Markýzy s nosným profilem nebo bez nosného profilu? Markýza bez nosného profilu patří mezi nejlevnější na trhu a nebývá příliš široká. Oproti tomu markýza s nosným profilem poskytuje potřebnou oporu a stabilitu, díky které ji můžete uchytit kdekoli si přejete, klidně i přímo do stropu.

Názory

Přidat názor