Blog bydlení

Známe trendy styl bydlení roku 2017! Vítězem je vintage styl!

Ať už jste jen dychtivými pozorovateli stylového bydlení či se snažíte držet krok s dobou a své bydlení udržovat moderní, nebo vás jen zajímá, zda právě vaše klícka vyladěná ve stylu vintage není hitem letošního roku, dost možná se v tomto jedinečném bydlení najdete.

 

Čarovný styl s cizokrajným názvem

 

Tak jako víno a muži časem nestárnou, ale zrají, tak i vše co symbolizuje styl vintage obstálo v běhu času a léta dodala tomuto stylu krásu a glanc. I když toto tajemné slovíčko tak trochu zavání Francií, a má s francouzským venkovským stylem i leccos společného, vintage styl má své hluboké kořeny v Anglii. V překladu znamená vintage „starý, klasický“  a vztahuje se nejen k bydlení, ale jak již jistě módu milující ženy tuší, je to styl, který udává krok také v módě, špercích a doplňcích. Je to zkrátka životní styl, který si vás dokáže podmanit a doslova omotat kolem prstu na každém kroku, v každé minutě vašeho života. A věřte, že podlehnout jeho svodům je tak snadné a příjemné...

 

Vintage styl je minulost přenesená v přítomnost

 

Vintage styl vnímá historii jako dar, z kterého můžeme čerpat inspiraci a nápady, které i po letech stále oslňují a především oslovují pro své nadčasové kouzlo. Vintage styl čerpá z krás bydlení 20. – 60. let minulého století. Vše, co v této době vzniklo na poli interiérového designu a našlo si své příznivce je v tomto stylu povoleno i v dnešní uspěchané době. Každý si tak může najít ta svá „dvacátá až šedesátá“ a rozhodně nešlápne vedle. Největším kladem vintage stylu je totiž fakt, že rozhodně nemusíte vyrazit do nejbližšího starožitnictví a vykoupit je do základů, abyste si zařídili své hnízdečko. Vintage styl vychází z originálních prvků, dává jim však nový kabát a tak se stává originálem s historickým přesahem. Výsledkem je tak styl, který je nejen útulný a jedinečný, ale stává se stylem pro všechny bez rozdílu věku.

 

Dodržování pravidel se osvědčí i ve vintage stylu

 

I když léta minulého století, ze kterých vintage styl čerpá, nebyla zrovna idylická a o závratné životní úrovni jejich pamětníků nemohla být řeč, přesto se jednotlivé dekády dokázaly od sebe výrazně odlišit a vytvořit různé variace, které není příliš radno míchat. Kombinovat je samozřejmě můžete, ale přeci jen to chce krapet větší dávky vrozeného citu či profesionality. I když jako v každém bydlení platí i zde pravda o tom, že co se líbí vám, je nad každý módní trend. Vintage styl si zaslouží kvalitní materiály, které ale také vydrží mnohem déle než levné napodobeniny, které se mimochodem k tomuto stylu ani nehodí. Přivítejte dřevo, kov, měď, porcelán či sklo a na plast rovnou zapomeňte. Výhodou však je fakt, že vintage styl si nepotrpí na velký počet doplňků ani zařízení pokojů, proto ve výsledku nejen získáte vzdušný prostor, ale také ušetříte. V každé místnosti stačí vytvořit jakýsi ostrůvek, místo, které je nejvíce na očích a upoutá vždy jako první pozornost a na ni stačí soustředit více vintage kousků najednou. Nemáme na mysli bezmyšlenkovité seskupení nábytku, ale vytvoření smysluplných koncepcí umyvadla, zrcadla a skříňky v koupelně, toaletního stolku se stylovým křesílkem v ložnici a v obývacím pokoji relaxační koutek s pohovkou a vším co k ní patří. 

 

Zaujal vás vintage styl? Pak si nenechte ujít článek „Napadlo vás zařídit si interiér ve vintage stylu?“

 

Názory

Přidat názor