Blog bydlení

Znovuobjevte kouzlo závěsného osvětlení

Tmu nemá nikdo rád, pokud tedy zrovna netoužíte po klidném a nerušeném usínání. Jinak oceníte sílu a energii světla, často nejen v podvečer, v noci, ale také během dne. Stačí si jen vybrat vhodné osvětlení a právě lehce opomíjené závěsné osvětlení vám dopřeje světlo i design, přesně takový, po kterém toužíte.

 

Kvalitní osvětlení v příjemné intenzitě i provedení

 

Každá místnost vyžaduje jinou míru osvětlení a také každý z nás má jiné požadavky na sílu a přiměřenost umělého světla. Prvotním krokem při výběru by mělo být zvážení velikosti prostoru. U závěsného osvětlení se můžete řídit jednoduchým pravidlem – v místě, kudy neprocházíte, můžete světlo zavěsit do výšky, která se vám líbí po estetické stránce, všude jinde pro vaše pohodlí zavěste závěsné osvětlení do výše, která nebude přesahovat horní část vstupních dveří. V otázce velikosti, tvaru a rozměru svítidla máte v podstatě volné ruce. Jen v případě solitérů myslete hlavně na výrazný design a střídmější zařízení interiéru pod tímto svítidlem – jen tak mu dáte zaslouženě vyniknout a oči všech spočinou na jeho kráse.

 

Závěsné svítidlo jako dokonalá stínohra

 

Na závěsném osvětlení hraje nejdůležitější roli samotné stínidlo. To, jaké vyberete, vám následně dopřeje romantiku, luxus i pořádnou dávku žádaného světla. Se stínidly si designeři umějí vskutku profesionálně vyhrát a spolu s použitými materiály dokáží vykouzlit neskutečné efekty. Hojně oblíbené koule z čirého skla osvítí prostor dokonalou září, drátěná stínidla se naopak postarají o tlumenou stínohru plnou napětí i správné atmosféry a bát se nemusíte ani stahovacích stínidel, která můžete nejen polohovat do výšky, ale také určovat intenzitu a ohraničení kužele světla. Výjimkou nejsou ani efektní stínidla z papíru, ale také z betonu.

 

Nenápadná elegance a šarm

 

Závěsná svítidla vůbec nemusí působit dominantně, mnohdy si jich na první pohled ani nemusíte všimnout, jejich kouzlo se však vždy přihlásí o slovo. V závislosti na použitém materiálu a především na umu mistra designera se vaše nové závěsné svítidlo vždy postará nejen o světlo, ale také slušivý efekt. Pestrá škála použitých materiálů, barevného provedení i lákavých křivek vám zaručuje, že si rozhodně vyberete do interiéru minimalistického, rustikálního, provensálského, retro i super moderního. V interiéru pak zabodujete i několika závěsnými svítidly zavěšenými v různé výšce a v různém barevném provedení.  

Názory

Přidat názor