Blog bydlení

Zrcadlo jako neokoukaná a univerzální dekorace

Máme ho doma všichni a kromě pravidelného leštění a čištění, aby se v něm nádherně odrážel náš obraz a viděli jsme se v celé své kráse, nám jeho přítomnost v interiéru přijde jako samozřejmost. Ano, řeč je o kouzelném zrcadlu, které nám sice neodpoví jako v pohádce, kdo je na světe nejkrásnější, zato nám však dokáže zcela v novém pojetí vyzdobit naše bydlení.

 

Interiér plný světla a prostoru

 

Zrcadlo dokáže nádherně zvětšit i ten nejmenší pokoj a vložit mu do vínku klid i rafinovaně ukrytou energii. Díky světlu, které zrcadlo dokáže odrážet, se prostor opticky zvětší a rázem působí vzdušnějším a prosvětlenějším dojmem. Pohrajte si tedy s denním světlem a rozmístěte zrcadla tak, aby se celá místnost nesla na vlně světla – tuto zrcadlovou nádheru pak oceníte hlavně v zimě, kdy je světla nedostatek a celoročně ušetříte i na elektrické energii. Večer totiž díky zrcadlu budete muset svůj lustr či lamu rozsvěcet mnohem později.

 

Zajímavý doplněk, který se bude líbit

 

Běžně si zrcadlo věšíme do koupelen a také do předsíní či vstupních hal. Výjimkou nejsou ani zrcadla na dveřích a u odvážnější nebo spíše odvázanějších romantiků, najdeme zrcadlo v ložnici na stropě nad lůžkem. Zrcadlo se však může stát i zajímavým a právoplatným solitérem – ať už ve vašem obývacím pokoji či ložnici. Velkoplošné zrcadlo můžete bez obav aplikovat na jednu stěnu v místnosti, ale také vtipně začlenit do interiéru jako obraz na zdi. Velice zajímavě a esteticky čistě působí zrcadlo, které je zasazeno v samonosném rámu, který jen postavíte na zem ke stěně a rázem máte netradiční prvek, který každého zaujme. Jen buďte pouze obezřetní v případě, že máte malé děti či rozpustilá domácí zvířata, aby nedošlo k újmě na zrcadle, ale především na zdraví dětí.

 

Vsaďte na klasické i jedinečné pojetí

 

Zrcadlo, tak jak jej známe, skvěle zapadne do stylu vašeho bydlení, ať už je zasazeno v rámu či nikoli. Tradičnější rámy, ať už v historickém stylu, působící jako skutečný obraz, vyrobené ve stylu francouzské Provence s elegantní patinou či jednoduše zasazená v úhledných trámcích, doplňují méně obvyklá, leč zajímavá řešení zrcadel s úchvatnými rámy. Mozaika z kamínků, mušlí či keramiky je ideální obzvláště v případě, kdy si svůj rám chcete vyrobit sami svépomocí. Stačí si vybrat motiv a nasbírat či zakoupit vhodný materiál a pak se stačí s chutí pustit do díla. Samozřejmě, že si tento skvost můžete již hotový také zakoupit. Toužíte-li po zrcadle vskutku netradičně pojatém, pak si vyberte kolekci zrcadel neobvyklých tvarů, ale také tvořené jednotlivými kousky, které si rozvěsíte na zeď a jako celek pak poskytnou nejen váš odraz, ale také zajímavě povznesou vaše bydlení.

Názory

Přidat názor