Blog bydlení

Zrcadlo, zrcadlo pověz mi...

Kdo by jej neznal. Nekompromisní a nelítostný ukazatel našich vrásek, smutku i radosti. Zrcadlo, odraz nás samých i neúprosný kritik. Často první, kdo nás vidí po ránu rozespalé a nepostradatelný pomocník, který nám pomůže v zkrášlování sebe sama. Bez nezbytného pohledu do zrcadla by žádná žena ani muž nevyšli ven na ulici. A přesto jej všichni bereme jako samozřejmost, a když je musíme leštit a pulírovat, tak jen nevděčně láteříme nad šmouhami. Zrcadlo je však stylový kousek, který rozzáří každou místnost.

 

Zrcadlo jako královna malých bytů

 

Zrcadlo sluší každému bytu. Dokáže jej prosvětlit jednoduchým trikem a hrou se světlem. Jeho hlavní role však přichází v bytech malých. Umístěné na stěnách, ale především pak dveřích či skříních, dokáže malý byt či místnost neskutečně opticky zvětšit a vytvořit tak dokonalou iluzi, že pokoj je mnohem větší a prostornější než ve skutečnosti je. I v příliš tmavých bytech, v přízemí, husté zástavbě či v blízkosti stromů, kde se přirozeného světla příliš nedostává, si můžete světlo dopřát právě díky rozmístění zrcadel. Malé koupelny, ale také stísněné či úzké haly, se vám odvděčí – díky zrcadlu prozáří vaši ranní hygienu a uchvátí nejednu návštěvu.

 

Zrcadlo – inspirativní instalace

 

Velkou výhodou zrcadla je fakt, že jej vlastně můžete umístit v podstatě kdekoli. Ať už k jeho instalaci použijete klasický hřebík či hmoždinku, nebo jej pomocí speciálních přípravků přilepíte na interiérové dveře či skříň. Zrcadlo si můžete pořídit také ve formě tapety – rozdíl ani nepoznáte. Výhodou je, že si můžete z této speciální tapety vystříhat jakékoli tvary a svou kreativitou vyzdobit cokoli – od zdí přes šuplíky až po kachličky v koupelně. Tapetu jen jednoduše přilepíte a máte hotovo. Udržuje se pak stejně, jako zrcadlo klasické.

 

Co zrcadlo to originál

 

A to je to, co vás při výběru bude bavit. Nabídka je totiž více než pestrá. Zrcadlo může doladit váš styl bydlení - nenápadně, nebo naopak provokativně - záleží jen na vás. Zrcadlo v provensálském stylu s nezbytnou dávkou patiny ve stylovém rámu, zrcadlo v urbanistickém stylu bez rámu jen tak ležérně nenápadné, nebo zrcadlo se zabudovaným osvětlením, či naklápěcí velkoplošné zrcadlo – vše záleží jen na vás. Rozličné velikosti i tvary – nic vás zkrátka nezastaví.

 

Zrcadlo na strop? A proč ne!

 

Tato varianta umístění je obzvlášť oblíbená u fajnšmekrů. Pokud zrcadla milujete, na strop se hodí hlavně v ložnici – samozřejmě přímo nad vaše lůžko. I když podle stylu feng-shui zrcadlo nemá být v ložnici vůbec, pokud vám osobně vyhovuje a obohacuje váš život hlavně v ložnici, rozhodně dejte na svůj vlastní vnitřní pocit. Pokud chcete skloubit obojí a vyhovět harmonii těla i ducha, pak zrcadlo můžete po čas spánku zakrývat pomocí důmyslného baldachýnu. Vyhovíte tak všem svým smyslům. 

Názory

Přidat názor